Kúpiť masážne lehátka – e-shop

Sprievodca výberom
masážnych lehátok


Masážne lehátka  >  Prečo je dôležité mať príjemné masážne lehátko

Prečo je dôležité mať príjemné masážne lehátko

Mnohí maséri strácajú svojich klientov len preto, že nemajú pohodlné masážne lehátko. Pre úspešné vykonávanie masérskych, rehabilitačných či kozmetických služieb je kvalita tohto vybavenia zásadná. Pritom dobré lehátko sa dá kúpiť už za menej ako 110 eur.

Príjemné masážne lehátko je na dotyk mäkké, naplnené odolnou penou, má regulovateľnú výšku aj podhlavník, odnímateľné opierky na ruky a samozrejme tiež dizajn, ktorý zaujme a dobre vyzerá na reklamných fotografiách (ak prevádzkujete salón). Všetky tieto parametre spĺňajú moderné skladacie lehátka, s ktorými možno ľahko pracovať aj v teréne.

Drevené, alebo hliníkové masážne lehátko?

Z hľadiska funkčnosti nezáleží na tom, či je lehátko vyrobené z dreva, alebo z hliníka. Niektoré drevené masážne lehátka môžu byť o pár kilogramov ťažšie.

2dielne, alebo 3dielne masážne lehátko?

Pre väčšinu masérskych úkonov nie je nutná nakláňacia funkcia, teda si vystačíte s 2dielnym lehátkom. Zdvíhanie nôh, ktoré ponúkajú 3dielne masážne lehátka, však znamená širšiu ponuku pre klientov alebo viac možností pre domácu relaxáciu.

Najpredávanejšie masážne lehátka sú široké 70 cm

Zo skúseností masérov vyplýva, že optimálna šírka lehátka na masírovanie je 70 cm. Širšie lehátko je pre maséra nepohodlné, pretože má klienta ďalej od seba a z toho dôvodu ho bolí chrbát. Len ak práca terapeuta spočíva skôr vo státí alebo sedení, príp. ak sú klientkami tehotné ženy, môže byť lepšie širšie masážne lehátko. Pri náročných športových masážach zase užšie (65 cm).

Predajom to nekončí

Nielen lehátko musí byť príjemné, záleží aj na všetkom okolo neho, teda na sprievodných službách predajca. Môže to byť prenosná taška na masážne lehátko zadarmo, výmena masážneho lehátka zadarmo, odložená platba a ďalšie. Je potrebné preveriť dostupnosť predajca z dôvodu prípadnej reklamácie, čo opäť vyplýva z neblahých skúseností užívateľov tohto tovaru nakúpeného u viacmenej anonymných dodávateľov.

Zdieľajte článokOdporúčame masážne lehátka


Ďalšie novinky

Medová masáž - unikátna masážna technika

Čo tak zaľahnúť na masážne lehátko a dopriať si medovú masáž? Táto unikátna technika, v ktorej sa spája pôsobenie včelieho medu a špeciálnych hmatov, z vášho tela účinne odstráni nahromadené toxíny.

Ako sa čo najlepšie pripraviť na masáž?

Ešte ste neboli na masáži? Možno sa hanbíte, neviete, čo si obliecť, čo si zobrať so sebou, čo sa od vás bude očakávať. Než si ľahnete na masážne lehátko, mal by vás správny masér s celým procesom zoznámiť.

Vybrať skladacie, alebo pevné masážne lehátko?

Zvažujete výber masážneho lehátka a neviete, ktoré si vybrať? Skladacie masážne lehátka sú ideálne pre mobilných masérov alebo občasné použitie, zatiaľ čo pri celodennej rehabilitačnej praxi určite využijete stoly s pevným stabilným základom a elektronickým zdvihom.

Prečo je dôležité mať príjemné masážne lehátko

Mnohí maséri strácajú svojich klientov len preto, že nemajú pohodlné masážne lehátko. Pre úspešné vykonávanie masérskych, rehabilitačných či kozmetických služieb je kvalita tohto vybavenia zásadná. Pritom dobré lehátko sa dá kúpiť už za menej ako 110 eur.

všetky novinky