Kúpiť masážne lehátka – e-shop

Sprievodca výberom
masážnych lehátok


Masážne lehátka  >  Starí Egypťania používali masáž ako súčasť liečby

Starí Egypťania používali masáž ako súčasť liečby

Hieroglyfy nájdené v egyptských hrobkách, datované do 3. tisícročia pred naším letopočtom, zobrazujú lekárov, ktorí trú dlaňami ruky a nohy pacientov. Teda ich masírujú.

Ešte staršia je čínska vnútorna kniha Žltého cisára, prvý komplexný lekársky text, v ktorom sa opisuje liečba s použitím bylín, akupunktúry a masáže. TuiNA čiže ,,tlačenie a stláčanie" vychádzalo z ľudovej masáže anmo, ktorá sa dochovala do dnešných dní. V 6. storočí nášho letopočtu sa táto masáž dostala z Číny do Japonska.

Tiež starí Gréci používali masáže, napríklad pri ťažkostiach s trávením a všeobecne pred športovaním. Rímsky lekár Celsius opísal na prelome nášho letopočtu do detailu trenie a odporúčal masáž ako úľavu pri bolesti hlavy. Galenos zase napísal, že ,,všetky svalové vlákna by mali byť preťahované v každom smere". Tiež preslávený perzský lekár Avicenna (980–1037) písal o masáži. Stredovek však masážam neprial, až sa zase začali využívať v novovekých vojnových obdobiach.

U nás sa dnes masáže praktizujú samostatne

Svoje tradície masáže má každá kultúra. U nás sa dnes praktizujú samostatne, hoci predtým tvorili súčasť liečby. Sotva by sme ich však mohli chcieť po súčasných preťažených lekároch. Riešením môže byť domáca terapia s pomocou masážneho lehátka, masážneho kresla a masérskych potrieb.

Lekár už potom len skontroluje váš zdravotný stav, ktorému masáže bezpochyby prospejú. A niekedy naozaj výrazne, chce to však odbornú literatúru a hlavne dôslednosť.

(Zdroj obrázku: Wikimedia.org)

Zdieľajte článokOdporúčame masážne lehátka


Ďalšie novinky

Medová masáž - unikátna masážna technika

Čo tak zaľahnúť na masážne lehátko a dopriať si medovú masáž? Táto unikátna technika, v ktorej sa spája pôsobenie včelieho medu a špeciálnych hmatov, z vášho tela účinne odstráni nahromadené toxíny.

Ako sa čo najlepšie pripraviť na masáž?

Ešte ste neboli na masáži? Možno sa hanbíte, neviete, čo si obliecť, čo si zobrať so sebou, čo sa od vás bude očakávať. Než si ľahnete na masážne lehátko, mal by vás správny masér s celým procesom zoznámiť.

Vybrať skladacie, alebo pevné masážne lehátko?

Zvažujete výber masážneho lehátka a neviete, ktoré si vybrať? Skladacie masážne lehátka sú ideálne pre mobilných masérov alebo občasné použitie, zatiaľ čo pri celodennej rehabilitačnej praxi určite využijete stoly s pevným stabilným základom a elektronickým zdvihom.

Prečo je dôležité mať príjemné masážne lehátko

Mnohí maséri strácajú svojich klientov len preto, že nemajú pohodlné masážne lehátko. Pre úspešné vykonávanie masérskych, rehabilitačných či kozmetických služieb je kvalita tohto vybavenia zásadná. Pritom dobré lehátko sa dá kúpiť už za menej ako 110 eur.

všetky novinky